top of page
Пошук

З 1 січня 2022 року уряд України планує повернути проходження обов’язкового техогляду для автомобілістів, пише ampercar.com.

Передбачається, що всі результати перевірки будуть фіксувати у відповідному протоколі та вносити до єдиного реєстру.

Проводити контроль проходження техогляду будуть на дорогах. Перевірка буде проходити в два етапи: початкова і детальна.

Початкова перевірка передбачає:

  1. Ознайомлення з останніми протоколом придорожньої перевірки;

  2. Перевірку документів про допуск транспортного засобу до експлуатації;

  3. Перевірку інформації про проходження техогляду в єдиному реєстрі;

  4. Органолептичний огляд автомобіля;

  5. Діагностику автомобіля приладами технічного контролю і вимірювальними приладами;

  6. Контроль за усуненням невідповідностей, виявлених в ході минулої перевірки;

  7. У разі потреби, видачу направлення на проходження детальної перевірки.

Проводити поглиблену перевірку будуть на найближчому пункті контролю за рахунок автомобіліста. У разі виявлення невідповідностей, власник авто отримає відповідний документ. Вся інформація буде внесена в реєстр.

Якщо в ході детальної перевірки не буде виявлено проблем, то транспортний засіб звільнять від придорожньої перевірки на 3 місяці. Водій отримає підтверджує акт, а витрати за перевірку будуть компенсовані державою.


 
 
 

Міністерство внутрішніх справ України опублікувало 25 січня 2021 року проєкт постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Планується радикально трансформувати процедуру перереєстрації авто та впровадити нововведення у процес складання іспитів на отримання водійського посвідчення. А тепер детальніше по пунктах.

Отримання водійського посвідчення

Проєкт постанови передбачає такі новації для тих, хто зважиться поповнити ряди автомобілістів: Буде збільшений термін дії результатів між теоретичним і практичним іспитами до двох років. Зараз він три місяці. Передбачається, що сценарій подачі документів для підтвердження стажу водіння також буде в спрощеному варіанті. Для цього скасують обов'язкове надання довідки з місця роботи або виписки з трудової книжки. Крім цього, хочуть анулювати вимоги по водійському стажу при відкритті нової категорії прав. Ще одним крутим поворотом може стати зміна в механізмі екзаменації навичок керування транспортними засобами:

Для категорій А1, А і В1 приймання практичного «тесту» буде проводитися виключно на майданчиках для навчання.

Для категорій В, С1, С, D1, D буде передбачено водіння в умовах дорожнього руху на конкретних маршрутах, які встановить сервісний центр МВС.

Для категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE розроблено два етапи: 1) вправа — парковка на спеціальних зонах; 2) водіння в умовах дорожнього руху.

Однак і це ще не все. У правах українців можуть з'явитися додаткові позначки і обмеження.

До першого відноситься, наприклад, носіння лінз і окулярів під час водіння.

До другого: керування транспортними засобами тільки вдень;

керування транспортними засобами тільки в радіусі певної кількості кілометрів від місця проживання або тільки в межах міста / регіону;

управління без пасажирів; тільки для їзди зі швидкістю не більше ... км / год; управління без причепа; заборона пересування на автомагістралях і т. д.

Перереєстрація авто

Можливо, незабаром в Україні дозволять проводити операцію купівлі-продажу авто в електронному вигляді без особистого відвідування уповноважених органів. Оформлення відбуватиметься за допомогою сервісу «Електронний кабінет водія». Буде потрібно всього лише обом сторонам (покупцеві та продавцеві) виконати три дії: авторизуватися в електронному кабінеті водія;

заповнити договір в електронній формі;

завірити документ цифровим підписом. Джерело: hotline.finance

 
 
 

Так, в документі сказано, що мінімальний штраф для водія за порушення правил дорожнього руху збільшиться до 510 гривень. Зокрема, на таку суму будуть штрафувати за:

  • непристебнутий ремінь;

  • неосвітлений номерний знак;

  • розмову по телефону за кермом без гарнітури;

  • порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону;

  • відсутність шолома у мотоцикліста.

За втечу з місця ДТП штраф зросте до 3,4 тисячі гривень (зараз 255 грн). Такий же штраф в розмірі 3,4 тисячі грн вводиться за перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год. При цьому за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год штрафуватимуть на 340 грн.

Несуттєво підвищується штраф за ненадання переваги в русі машинам «швидкої», поліції, аварійним службам - до 680 грн. За створення аварійної ситуації будуть штрафувати на 1145 грн, а за порушення, що призвело до ДТП - на 850 грн.

Якщо водій забув права - штраф складе 450 грн. А якщо людина сіла за кермо не маючи прав, оштрафують на 3,4 тисячі грн.

За водіння у нетверезому стані загрожуватиме штраф у розмірі 17 тисяч грн (зараз 10,2 тисячі) з позбавленням водійських прав на рік.

За повторне порушення протягом року - 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. Якщо водій за подібні порушення попадеться втретє - штраф 51 тисяча грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація авто.

Штраф для пішоходів також зросте. Так, за перехід у недозволеному місці зможуть оштрафувати на 255 грн (зараз 51 грн).

Водночас Рада не дозволила безпідставні (профілактичні) зупинки водіїв.

Нардепи підтримали правку, яка вилучає із законопроєкту №2695 норму «про профілактичну зупинку автомобілів з метою пошуку водіїв-порушників, зокрема, тих, які керують автомобілем у стані алкогольного сп'яніння».

Також з законопроєкту виключили норму про обов'язковість виходу з транспортного засобу на вимогу поліцейського.

Водночас у законопроєкті залишилася норма про так звані автомобілі-фантоми - які можуть фіксувати порушення на дорогах. Такі машини не мають розпізнавальних знаків, однак відповідні попереджувальні знаки про наявність таких авто на тій чи іншій дорозі повинні бути встановлені.

 
 
 
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black

© 2023 by Easy Wheels. Proudly created with Wix.com

bottom of page